Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem
Kontakt +48 515-314-043
Kontakt email ABC@PRACUJE-W-DOMU.PL
Olejek drzewa herbacianego

Olejek drzewa herbacianego - Melaleuca

Olejek z drzewa herbacianego, zwany też olejkiem herbacianym lub olejkiem melaleuca (łac.Melaleuca alternifolia) wytwarzany jest z liści i gałązek drzewa herbacianego rosnącego w zachodnich rejonach Australii.


Olejek herbaciany uzyskuje się w procesie destylacji parą wodną, ma on świeży, ziołowo-drzewny zapach. Jest ceniony głównie ze względu na swoje właściwości lecznicze ze względu na działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwbakteryjne oraz przecizapalne.

Omawiany przez nas olejek posiada również właściwości przeciwłupieżowe, pomaga w walce z odciskami, niszczy roztocza, ma zastosowanie w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych np. przeziębienie, zapalenie migdałków, zapalenie zatok przynosowych, nieżyty nosa, zapalenie gardła i wiele innych dolegliwości. W związku z tak szerokim zastosowaniem olejku herbacianego, powinien on znaleźć się w każdej domowej apteczce.

Olejek drzewa herbacianegoOlejek drzewa herbacianego stosowany jest również w aromaterapii, np za pomocą dyfuzora, wdychania bezpośredniego czy stosowania jako perfumy. Należy pamiętać, że olejki eteryczne stosujemy przede wszystkim zewnętrznie. Jeśli używamy je do płukania jamy ustnej, do leczenia zęba, do leczenia nieświeżego oddechu czy innych dolegliwości tego typu, należy pamiętać o rozcieńczeniu olejku najlepiej w stosunku 1:1 w innym opleju np kokosowym lub w miodzie. Olejku herbacianego nie należy połykać a w każdym zastosowaniu należy być ostrożnym. Olejek należy stosować w odpowiednich dawkach, ponieważ może podrażnić skóre. Zalecane jest stosować olejek zaczynając od niewielkich stężeń aby ustalić najpierw własną tolerancję. Przed użyciem olejku herbacianego zalecamy określić czy nie wywoła alergii w kontakcie z naszą skórą. Można to sprawdzić nakładając niewielką ilość olejku herbacianego na wewnętrzną strone ramienia i obserwować czy nie wystąpi jakaś reakcja.

drzewko herbacianeW przypadku karmienia piersią nie zaleca siestosowania aromaterapii oraz zabiegów pielęgnacyjnych skóry i włosów. W razie wątpliwości w tym zakresie zalecamy skontaktować się z lekarzem.

Aby olejki eteryczne dobrze spełniały swoją funkcje i nie utraciły cennych właściwości należy przechowywać je w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w szklanym pojemniku.


Olejek ten regeneruje odnowę naskórka, wspomaga gojenie się ran, poprawia wygląd suchej skóry, stosowany jest w terapiach dermatologicznych (trądzik, łuszczyca), działa łągodząco w przypadku ukąszenia przez owady, działa rozgrzewająco w przypadku urazów czy skręcenia.

Najbezpieczniej jest używać olejków z drzewa herbacianego w formie balsamów, kremów, żeli. Ważne jest aby były to produkty bezpieczne, naturalne i zawierające bezpieczne stężenie tych olejków. Takie produkty są dostępne w naszej ofercie.

Olejek drzewa herbacianego to samo zdrowie!

ad banner
Rejestracja

Zarejestruj się i zacznij zarabiać.


Rejestracja
Praca w DOMU